Endüstriyel Mutfak Malzemeleri

Endüstriyel Mutfak Malzeme Fiyatları
Endüstriyel mutfak malzemeleri / ekipmanları fiyatlarını karşılaştırırken ürünlerin özelliklerine ve sahip olduğu sertifikalara göre değerlendirmek ve karşılaştırmak gerekir. Örneğin doğalgazlı cihazları karşılaştırırken mutlaka CE belgesine göre karşılaştırmak gerekmektedir. Öyleki zaman zaman fiyat farkı iki katına bile çıkabilmektedir. Kimi mutfak standartları, bu standartlar zincir markaların veya kamu kurumlarının istediği standartlar olabilmektedir.

CE Belgeli Endustriyel Mutfak Malzemeleri
CE Belgeli Endustriyel Mutfak Malzemeleri

Endüstriyel Mutfak Markaları Karşılaştırma
Diğer bir karşılaştırma kriteri de kapasitelerdir. Örneğin dışardan bakıldığından aynı gibi gözüken profesyonel bulaşık makinelerinin birisi saatte 500 tabak yıkarken bir diğeri sadece 250 tabak yıkayabilir. Bu özellikler çok doğru karşılaştırılmalıdır. Alırken ucuz gibi gözüken cihaz, mutfakta sürekli kirli bulaşık kalmasına hem mekanın daralmasına hem de işi yavaşlatmaya sebep olabilir.

Endüstriyel mutfak ekipmanlarında birçok üretici bulunmaktadır. Bu üreticiler yıllardır mı üretim yapmaktadır? Nasıl bir servis imkanı sağlıyor? Kurulum kimin tarafından yapılıyor? Yedek parça tedariği kaç yıl süre ile devam edicek? Bunlar çok önemlidir, takdir edersiniz ki kutusuyla gelmiş duran bir profesyonel endüstriyel mutfak ekipmanının imalatınıza hiç faydası olmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir